Apelujemy o podjęcie kształcenia zdalnego!

Komunikat dotyczy kształcenia na: studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, pierwszego i drugiego stopnia, studiach doktoranckich, a także w szkole doktorskiej oraz zajęciach na kursach i szkoleniach organizowanych w ramach uczelni, studiach podyplomowych oraz innych formach kształcenia.

W związku z rekomendacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego od dnia 19 marca 2020 r. do odwołania wprowadzam obowiązek prowadzenia zajęć dydaktycznych w formie kształcenia zdalnego za pomocą platformy e-learningowej Politechniki Częstochowskiej, w szczególności wykładów, projektów, ćwiczeń, seminariów i laboratoriów, których realizacja jest możliwa za pomocą dostępnych na Uczelni środków komunikacji elektronicznej. Kształcenie odbywa się zgodnie z tygodniowym harmonogramem zajęć.

Podstawowym narzędziem do realizacji kształcenia zdalnego w Politechnice Częstochowskiej jest platforma e-learningowa, która znajduje się na stronie Politechniki Częstochowskiej pod adresem: https://e-learning.pcz.pl

Prosimy studentów o zalogowanie się na platformę e-learningową Politechniki Częstochowskiej. W momencie pojawienia się kursów przypisanych do danego kierunku i roku studiów proszę o podjęcie działań w celu rozpoczęcia edukacji zdalnej. Jest to warunek konieczny do zaliczenia poszczególnych przedmiotów (uwzględniając formy zajęć np. wykład, ćwiczenia, seminarium itp.) przewidziane w programie studiów.

Kontakt z nauczycielami akademickimi prowadzącymi zajęcia odbywać się będzie za pomocą platformy e-learningowej lub poczty elektronicznej. Adresy poczty elektronicznej znajdziecie Państwo na stronach poszczególnych wydziałów Politechniki Częstochowskiej.

Prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol
Rektor Politechniki Częstochowskiej

W związku z Zarządzeniem nr 312/2020 Rektora Politechniki Częstochowskiej z dnia 11.03.2020 roku w sprawie: przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 wśród społeczności akademickiej informujemy, iż Dziekanat dla studentów będzie zamknięty. Załatwianie wszelkich spraw możliwe będzie tylko drogą elektroniczną lub telefoniczną.
Ważność wszystkich legitymacji studenckich zostanie przedłużona do 31 maja dzięki rozporządzeniu Ministra Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina.
Wydział Elektryczny podbije legitymację po wznowieniu działalności edukacyjnej.

Student Naszego Wydziału Potrzebuje Pomocy!


Potrzebne wsparcie dla studenta Naszego Wydziału,

Rafała Koprowskiego,

który uległ poważnemu wypadkowi.
Pomóc można za pośrednictwem strony internetowej:

https://www.siepomaga.pl/rafal-koprowski?fbclid=IwAR0YbDwnVGFc8BJmFoOKUSinwrzmke8JfW2Wmr0-oTqVfk85XplNd47Qd5U


Z powodu awarii instalacji wody Wydział Elektryczny Politechniki Częstochowskiej w dniu 4 lutego 2020 roku jest zamknięty

Podkategorie

Ta strona używa ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki Ok, rozumiem.